اگر عاشقم باشد خودش متوجه منظور من می شود!

2

یکی از بزرگ‌ترین خطاهایی که ما دچار می شویم این است که فکر می کنیم طرف مقابل ما باید بداند که ما چه میخواهیم!

خانم ها بیشتر از آقایان درگیر این موضوع هستند.

 به عنوان مثال خانم و آقا با هم به یک میهمانی می روند. خانم در میهمانی غذا نمی خورد یا به اندازه کافی غذا نمیخورد. بعد از میهمانی به خانه برمیگردند خانم به آقا می گوید که من اصلا غذا نخورده ام. وقتی آقا دلیلش را جویا می شود، خانم می گوید که آقا باید می دانسته است که برای وی غذا بکشد یا به وی تعارف نماید‌. خانم حتی می گوید آقا باید می دانست است که اگر به خانم تعارف نکند خانم رویش نمی شود که غذا بخورد.

در اینجا دو مسئله مطرح است:

 اول اینکه آقا از کجا باید می دانسته است که بایستی حتماً در خانه مادرش غذا را به خانم تعارف کند؟!

دوم اینکه ما چه قدر خودمان از خودمان شناخت داریم که توقع داریم دیگران ما را بشناسند و احساس ما را بفهمند؟

مثالی دیگر برایتان میزنم تصور کنید خانم و آقا به خانه خواهر خانم دعوت هستند. آقا می گوید خسته است و آنها به این میهمانی نمی روند. و درباره این موضوع هم با هم صحبت نمی کنند. در ذهن خانم این کدورت پیش می آید که آقا نمی خواهد به خانه خواهرش بیاید. در حالی که در ذهن آقا این میگذرد که چه همسر با درکی دارم که وقتی خسته بودم و حوصله نداشتم و به خانه خواهرش نرفتیم  خانم دیگر این موضوع را با من مطرح نکرد و به من گلایه نکرد.

چند روز بعد آنها به خانه خواهر آقا دعوت می شوند و حالا این بار خانوم برای تلافی می گوید که به این میهمانی نمی رود.

میبینید که چیزی که در ذهن خانم و آقا می گذرد چقدر باهم تفاوت دارد؟

در حالیکه این ماجرا می توانست روز اول حل شود. و به این جا نکشد. مثلاً خانم همون اول به آقا می گفت که خیلی دوست دارد آنها به خانه خواهرش بروند. از آقا می خواست که یکی دو ساعت استراحت کند و بعد بروند. شاید آقا خیلی راحت این قضیه را می پذیرفت و همان روز اول این موضوع حل می شد و بزرگ نمی شد.

از بزرگ‌ترین خطاهایی که در زوجین اتفاق می افتد پیش بینی کردن افکار همدیگر و تصمیم گیری نسبت به آن است. اکثرا به سوال ما جواب منفی میدهند و فکر می‌کنند منطقاً چنین کاری انجام نمی دهند. اما در رفتار دقیقا همین کار را انجام می دهند.

5/5 - (1 امتیاز)
2 نظرات
  1. یاسمن می گوید

    درود بر شما
    بسیار هم عالی و تاثیرگذار بود. بنابراین خودشناسی اصل خیلی مهم در زندگی ماست.

  2. زهرا صفری می گوید

    ممنون از محتوا عالی و سایت خوبتون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.