اگر شریک زندگی ما فحش می‌ دهد، علت آن چیست؟

0

فحش دادن ممکن است جا و مکان خاص خود را داشته باشد اما یقینا مانند هشداری برای هر رابطه‌ای است. با وجود این بسیاری از زوجین گاهی احترام به یکدیگر را فراموش کرده و شروع به فحش دادن به یکدیگر و اعضای خانواده‌ هم می‌کنند. در ادامه این مطلب تا انتها همراه ما باشید تا بررسی کنیم که اگر شریک زندگی شما فحش می‌ دهد، علت آن چیست.

فحش دادن خودکار و بدون فکر

آیا می‌دانید که فحش دادن در واقع می‌تواند در دو بخش متفاوت از مغز شکل گیرد؟ زمانی که فردی به دلیل خشم و ناراحتی شروع به فحش دادن می‌کند، توهین‌های مورد نظر در بخشی از مغز او شکل می‌گیرند که اعمال ساده و ابتدایی بدن را کنترل می‌کند.

این نوع فحش دادن مانند نفس کشیدن و پلک زدن است و بدون فکر و خودکار انجام می‌شود. اگر همسر شما دائما از روی خشم فحش می‌دهد، ممکن است به معنای عادت بد او باشد. اما اگر گفتگوی عادی شما به فحش دادن ختم شود و فحش‌ها در خطاب به شما باشند، این عمل عمدی و آگاهانه است.

رفتار کودکانه

اگر درک کنید که برخی افراد زمان عصبانیت بدون فکر فحش می‌دهند، باید ببینید چرا همسر شما زمانی که اطراف شما است چنین خشمی دارد. بسیاری از اوقات، چنین رفتاری نشان می‌دهد فرد بالغ نیست. دو نفری که در یک رابطه قرار دارند باید اندکی از خود بگذرند و فداکاری کنند.

اگر همسر شما این‌طور به نظر می‌رسد که بدون کنترل خود و بدون دلیل شروع به فحش دادن می‌کند، شاید بهتر باشد کسی را پیدا کنید که بالغ‌تر باشد.

فقر کلمات

اگر شریک زندگی‌تان دائما فحش می‌دهد، ممکن است هیچ ربطی به شما نداشته باشد. بسیاری از افراد می‌دانند فحش دادن روشی برای تاکید روی یک موضوع یا جمله خاص است. گاهی این نوع ناسزا گفتن تاثیرگذار بوده و همچنین ممکن است خنده‌دار باشد.

اما اگر همسر شما این‌طور به نظر برسد که تنها زمانی می‌تواند جملات خود را کامل بگوید که همراه با فحش دادن باشد، به این معنا است که فقر کلمات دارد.

او مانند آشپزی است که برای هر غذایی تنها از فلفل به‌عنوان ادویه استفاده می‌کند. اگر نمی‌توانید غذای رستورانی را که چنین آشپزی دارد تحمل کنید، چرا باید شریک زندگی را تحمل کنید که رفتار او مشابه است؟

نبود صمیمیت

برخی مردان همیشه زمانی که با دوستان خود هستند، فحش می‌دهند. به نظر آن‌ها چنین نوع رفتار و جملاتی نوعی رفتار دوستانه بین خودشان است. اگر همسر شما به همین شکل جلوی شما فحش می‌دهد، شاید شما را یکی از دوستان خود تصور می‌کند.

متاسفانه علت آن می‌تواند این باشد که به داشتن یک رابطه جدی، عاشقانه و صمیمی با شما علاقه ندارد. اگر پارتنرتان بخواهد با شما مانند یکی از رفقایش رفتار کند، وقت آن است که به‌صورت جدی در مورد رابطه خود حرف بزنید.

نبود احترام

در پایان فردی که دائما و مستقیما به شریک زندگی خود فحش می‌دهد، رفتار احترام‌آمیزی ندارد. این موضوع به‌ویژه زمانی درست است که دائما از او بخواهید دیگر ادامه ندهد.

چنین درخواست‌هایی نشان می‌دهد شریک زندگی‌تان به دردی که گفتار و فحش‌های او به شما می‌دهد، بی‌توجه است یا اصلا برای او اهمیتی ندارد. در هر صورت، او فردی نیست که شما در زندگی خود بخواهید. فراموش نکنید اگر پارتنرتان بتواند بدون ناسزا گفتن با کارفرمایان یا مافوق‌های خود در محیط کار صحبت کند، یقینا در مورد شما نیز می‌تواند به‌ همین شکل عمل کند.

سخن نهایی

دائما فحش دادن در یک رابطه مشترک معمولا خبر از مشکلی می‌دهد. با توجه به نکات بالا علت فحش دادن شریک زندگی خود را متوجه شوید و اگر این رفتار ادامه داشت، از پایان دادن به رابطه خود نرسید. شما شایسته شریک زندگی هستید که لحن و گفتار او به این شکل نباشد. همچنین می‌توانید از مشاوره خانواده کمک بگیرید تا همسرتان این عادت زشت خود را کنترل کند.

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.