ذهن‌خوانی به رابطه شما صدمه می‌زند: 5 کار دیگری که می‌توانید انجام دهید

0

اکثر افراد متوجه هستند که انتظار از سایرین که ذهن آن‌ها را بخوانند، منطقی نیست. با این‌حال زمانی که درونی‌ترین افکار بیان نشده آن‌ها، شنیده نشود احساس خشم و آسیب دیدن می‌کنند.

در روابط صمیمی، این انتظار اشتباه و غلط وجود دارد که ذهن‌خوانی نه تنها باید وجود داشته باشد، بلکه شریک زندگی که نتواند به‌درستی افکار ما را درک کند و طبق آن واکنش نشان دهد، ما را دوست ندارد.

رابطه‌ای موثر است که شفاف، صادقانه و مشخص باشد و چنین رابطه‌ای بهترین روش برای جلوگیری از شکل‌گیری از فرضیه‌های غلط و واکنش‌های اشتباه است. ارتباط زمانی به بیراهه می‌رود که انتظار داشته باشیم دیگری سرنخ‌ها، کنایه‌ها و پیام‌های مخفی ما را درک کند.

در ادامه 5 اشتباه رایج ذهن‌خوانی و کارهایی را که می‌توانید برای اجتناب از آن‌ها انجام دهید، توضیح می‌دهیم.

گفتن چیزی، بدون این‌که واقعا آن را بگویید

همه با افرادی برخورد داشتیم که با استفاده از جملات و کلمات پیچیده حرف‌های خود را مبهم می‌زنند، بدون این‌که مستقیما حرف دلشان را بزنند. از طرفی از شما انتظار دارند «حرف‌شان را متوجه شوید» و اکثر اوقات متوجه نخواهید شد.

افراد اعتقاد دارند که گفتن چیزی بدون بیان مستقیم آن، راهی آرام‌تر برای رساندن موضوعی است که بی‌ادبانه به نظر می‌رسد، ممکن است نادرست باشد یا حتی آسیب بزند. اما در حقیقت این‌طور نیست.

این‌طور حرف زدن افراد را گیج خواهد کرد و آن‌ها از حرف‌های شما برداشت خود را خواهند داشت و ممکن است نتیجه‌ای بدتر از تصور شما داشته باشد. اگر باید چیزی را بگویید، بگویید. صادق و شجاع باشید و دقیقا منظور خود را تا جای ممکن شفاف بگویید.

برابر دانستن علاقه با ذهن‌خوانی

علاقه داشتن با قدرت ذهن‌خوانی یکی نیست. ریشه چنین تفکری به رمان‌های عاشقانه، کمدی‌های عاشقانه و سرزمین‌های خیالی بر می‌گردد که در آن تک شاخ‌ها زندگی می‌کنند. خواهشا این نوع تفکر را کنار بگذارید.

همسر یا پارتنری که عمیقا شما را دوست دارد و برای او مهم هستید، نمی‌تواند درونی‌ترین افکار و خواسته‌های شما را حدس بزند. حقیقت این است که افراد آن‌قدر سخت می‌توانند افکار و امیال خود را تشخیص دهند که انتظار از دیگری که چنین کاری را انجام دهد، واقعا مضحک است.

عاشقانه‌ترین کار در دنیا این است که خواسته‌ خود را دقیقا و شفافانه به شریک زندگی خود بگویید و اجازه دهید حرف‌های شما را بشنود و چیزی را که به او گفتید، به شما بدهد. واقعا از این جذاب‌تر نمی‌شود.

اعتقاد به این موضوع که همسری که حواسش باشد، نیازهای شما را می‌داند

ارتکاب این اشتباه، ساده است. شما فکر می‌کنید هرچه رابطه‌تان با پارتنر خود محکم‌تر شده و به یکدیگر نزدیک‌تر می‌شوید، عزیزتان شما را مثل کف دست می‌شناسد. از این تفکر اشتباه‌تر نمی‌شود.

ما به‌عنوان انسان هر روز در حال تغییر و تحول هستیم. تجربه‌های زندگی، بالغ شدن و عاقل‌تر شدن ما و نحوه تفکرمان را تغییر می‌دهند.

امکان ندارد شریک زندگیتان دقیقا بداند از نظر فکری و عاطفی چه چیزی درون شما می‌گذرد و نیازهایتان را دقیقا پیش‌بینی کند و در همان لحظه کاری را انجام دهد که می‌خواهید. شما باید همیشه نیازتان را با صحبت انتقال دهید و سپس به شریک زندگی خود کمک کنید آن را برآورده کند.

سرنخ دادن و کنایه زدن

اگر چیزی را می‌خواهید، آن را درخواست کنید. این کار خیلی ساده است اما بسیاری از افراد به‌سختی آن را انجام می‌دهند. ما اعتقاد داریم که درخواست کردن به‌نوعی اشتباه است و اگر صادقانه و سرراست صحبت کنیم، جالب نیست.

آیا می‌دانید اگر شریک زندگی خود را به فروشگاه ببرید و دقیقا به کالایی که می‌خواستید اشاره کنید و بگویید آن را می‌خواهم، چقدر در وقت، انرژی و فشار ذهنی او صرفه‌جویی کردید؟ سرراست و واضح صحبت کردن جلوی ایجاد مشکلات را می‌گیرد و دوطرف آزادانه می‌توانند به جنگ مشکلات بزرگتر بروند.

معنا دادن به اعمال و رفتار آن‌ها

شما اصلا درک نمی‌کنید، شریک زندگی‌تان چرا فلان کار را انجام داده است. بنابراین به جای فرضیه‌سازی و دلیل و معنا پیدا کردن برای کار او که همیشه از حقیقت بدتر است، از او سوال کنید. سپس پاسخ را بپذیرید.

اکثر کارهایی که افراد انجام می‌دهند حساب‌شده و عمدی نیستند. اشتباهات شریک زندگی‌تان احتمالا یک خطای ساده در قضاوت یا نادیده گرفتن غیرعمدی چیزی است، نه توطئه‌ای که به شما آسیب بزند.

فردی که به او عشق می‌ورزید ذهن‌خوان نیست. توانایی او برای خواندن ذهن شما تحت‌تاثیر حالت روحی و دیدگاه خودش قرار می‌گیرد و بنابراین از همان ابتدا و به‌طور ذاتی نقص دارد. شما مسئول هستید که به او چیزی را دقیقا بگویید که باید بداند.

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.