آیا باید برای کسی که عاشق او هستیم، عوض شویم؟

0

عشق می‌تواند دنیا را عوض کند، اما آیا باید اجازه دهید شما را نیز تغییر دهد؟ زمانی که عاشق هستید، احساس می‌کنید برای طرف مقابل خود باید هر کاری را انجام دهید و این کار را با رضایت و خنده‌ای روی لب خواهید کرد.

اما در دراز مدت تغییر یا تلاش برای عوض کردن خود چیزی جز مشکل به همراه ندارد، البته اگر تغییر طبیعی و صادقانه نباشد. هر رابطه‌ای با دیگری فرق دارد اما برای رابطه شما بسیار مفید است که بدانید تغییراتی که در خود انجام می‌دهید، سالم هستند یا نه. در ادامه این موضوع را بررسی می‌کنیم.

چه زمانی تغییر سالم و مثبت است؟

شما را به فردی بهتر تبدیل کند

نظر افراد در مورد تعریف یک انسان «خوب» فرق دارد. اما اگر قصد دارید به فردی با درک بیشتر، عاشق‌تر و مراقب‌تر تبدیل شوید، این تغییر مثبت است. زمانی که ما عاشق کسی هستیم، تلاش می‌کنیم فردی بهتر و در نتیجه پارتنری بهتر باشیم.

توانایی‌ها و دانش شما را توسعه می‌بخشد

اگر شریک زندگی‌تان شما را با دنیای جدیدی آشنا کند، یعنی دانشتان را افزایش می‌دهید و فراتر از منطقه امن خود پیش خواهید رفت. امتحان چیزهای جدید یا رفتن به مکان‌های جدید می‌تواند بسیار برایتان مفید باشد.

تغییر دیدگاه در مورد مسائل سیاسی یا نسبت به جهان یا یادگیری یک مهارت جدید، تغییر بسیار سالم و خوبی است. فقط مطمئن شوید از علائق خود نگذرید.

تغییراتی که کوچک یا منطقی هستند

افراد در رابطه تغییرات زیادی می‌کنند که بعضی از آن‌ها کوچک و تعدادی دیگر واقعا منطقی هستند. به‌عنوان مثال اگر شریک زندگی شما می‌خواهد یک لباس قدیمی را دور بیاندازید یا آرایش موی خود را عوض کنید و این مسائل برایتان زیاد مهم نیستند و اما می‌دانید برای او اهمیت دارند، این کار را انجام دهید.

یا اگر عادت‌های بدی مانند دیر رسیدن و نامنظم بودن داشتید، رابطه مشترک بهانه خوبی است که به فردی بهتر تبدیل شوید و تغییر کنید.

سالم‌تر می‌شوید

گاهی افراد زمانی بیشتر مراقبت خودشان هستند که فرد مهمی وارد زندگی آن‌ها شود. عاشق یکی دیگر بودن به این معنا است که می‌خواهیم برای او بهترین باشیم و وضعیت سلامت بد می‌تواند روی رابطه تاثیر منفی بگذارد.

بنابراین اگر شریک زندگی‌تان شما را تشویق می‌کند سیگار را ترک کرده یا ورزش را شروع کنید، به آن به چشم یک اتفاق مثبت بنگرید.

چه زمانی تغییر منفی و غیرسالم است؟

در آینده از این تغییرات متنفر شوید

عاشق بودن باعث می‌شود که تغییراتی که برای فرد مقابل می‌کنیم، طبیعی‌ترین اتفاق دنیا به نظر برسند. اما باید فکر کنید تصمیمی که الان دارید می‌گیرید، چند ماه یا چند سال بعد چه احساسی نسبت به آن خواهید داشت؟

پشیمانی و تنفر می‌توانند یک رابطه را به سمت پایان بردن پیش ببرند، بنابراین از همان روز اول سعی کنید خود واقعی‌تان بمانید.

تحت فشار هستید

اگر می‌خواهید برای فردی که عاشق او هستید تغییر کنید، باید از تصمیم خود کاملا آگاه باشید و به دلایل درست آن را انجام دهید. دلیل تغییر شما نباید این احساس باشد که برای جلب توجه و عشق دیگری، باید خودتان را به‌طور کلی عوض کنید.

شما در حالت فعلی خود عالی هستید و طرف مقابلتان شما را باید به همین شکل بپذیرد. با آن‌که کوتاه آمدن و سازش در روابط مهم است اما نباید با عوض کردن کامل خود و تبدیل شدن به فردی که ایده‌آل پارتنرتان است، عشق را به دست آورید. 

این عوض شدن کاملا یک طرفه است

طبیعی است که یک نفر نسبت به دیگری بیشتر عوض شود. اما مشکل زمانی رخ می‌دهد که این تغییرات یک طرفه باشند. شما هردو باید بخواهید عوض شوید و برای به سرانجام رسیدن رابطه خود فداکاری و سازش کنید.

شما سایر افراد مهم زندگی خود را نادیده می‌گیرید

تغییر تا حدی که دیگر با سایر افرادی که برایتان مهم هستند وقت‌گذرانی نکنید، اصلا درست نیست. با آن‌که اعضای خانواده‌تان همیشه در کنارتان خواهند بود، اما اگر دوستانتان را به خاطر عشق خود کنار بگذارید، شاید آن‌ها نیز شما را فراموش کنند.

شما همیشه باید مطمئن شوید که زندگی شخصی خارج از رابطه‌تان را همچنان حفظ خواهید کرد و با دوستان خود وقت می‌گذرانید. به هرحال، عشق سوزان شما ممکن است تا ابد دوام نیاورد اما یک دوست خوب تا زمان مرگ پشتیبان و حامی شما خواهد بود.

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.